(1 Ψήφος)
Ανάμεικτα αγωνιστικά συναισθήματα περιλάμβανε η πρόσφατη αγωνιστική δραστηριότητα

για τη

γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Α.Σ. Παπάγου. Αρχικά το Σάββατο 17/11, ο Α.Σ. Παπάγου επικράτησε

εκτός έδρας της Α.Ε. Γκράβας με 0-3 (13-25, 22-25, 13-25) σετ κα προκρίθηκε στο F4 Κυπέλου

γυναικών ΕΣΠΑΑΑ “Ευγενία Παπαγεωργίου” που θα διεξαχθεί το διήμερο 21-22/12.

Συνθέσεις ομάδων :

Α.Ε. Γκράβας (Μαύρος) : 6. Αθανασίου, 3. Σελιανίτη, 8. Χαλεπάκη (αρχηγός), 7. Παυλοπούλου, 9. Χρηστίδου, 1. Μπαϊράμι, 4. Νιεργιάντε (λ)(20. Ζουμπουλίδου, 14. Κελεπούρη)

A.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας ) : 1. Οκοουνγκμποουα 7. Μανώλαινα, 3. Κατσίκα (αρχηγός), 17. Μπουντούρογλου, 18. Ζούρου, 19. Παπαγιαννοπούλου, 14. Γούλα (λ) (11. Μπαρουξή, 4. Καραμαούνα, 5. Μεσαρετζίδη, 10. Μολυβιάτη)/(13. Εμμανουήλ (λ), 12. Βλάγκα, 20. Παπαδήμα)

Σε ό,τι αφορά τον τόπο διεξαγωγής, αυτός θα αποφασιστεί στις 26/11 σε σύσκεψη που θα γίνει στα γραφεία

της ΕΣΠΑΑΑ μαζί με τις άλλες ομάδες που έχουν προκριθεί, οι οποίες είναι η Α.Ε. Αμπελοκήπων, το Π.Α.Κ.

Χαλανδρίου και ο Γ.Σ. Γλυκών Νερών. Μάλιστα την ίδια μέρα θα γίνει σύσκεψη και για το F4 Κυπέλου ανδρών

ΕΣΠΑΑΑ στο οποίο επίσης έχει προκρθεί ο Α.Σ. Παπάγου.

Τη Δευτέρα 19/11, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής γυναικών, ο Α.Σ. Παπάγου

υποδέχτηκε την Α.Ε. Αμπελοκήπων. Η φιλοξενούμενη επικράτησε με 0-3 (25-27, 16-25, 20-25) σετ. Κλειδιά στην

εξέλιξη του αγώνα ήταν αρχικά το πρώτο σετ όπου ο Α.Σ. Παπάγου προηγήθηκε με 23-20 με την Α.Ε.

Αμπελοκήπων να κάνει ανατροπή και στη συνέχεια το δεύτερο σετ όπου η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με

6-1 όμως και πάλι οι φιλοξενούμενες έβγαλαν αντίδραση και ισοφάρισαν σε 7-7 και στη συνέχεια απέκτησαν

την πρωτοβουλία στο σετ και γενικά στον αγώνα. Παρά την τρίτη ήττα σε 7 αγώνες, ο Α.Σ. Παπάγου παραμένει

στην τετράδα ωστόσο θα πρέπει στην πορεία να διεκδικήσει περισσότερα “καλά” αποτελέσματα για να έχει ένα

όσο το δυνατό καλύτερο πλασάρισμα στη “μάχη” της τετράδας.

Α.Σ. Παπάγου (Πούμπουρας) : 7. Μανώλαινα, 3. Κατσίκα (αρχηγός), 18. Ζούρου, 17. Μπουντούρογλου, 19. Παπαγιαννοπούλου, 1. Οκοουνγκμποούα, 14. Γούλα (λ) (5. Μεσαρετζίδη, 11. Μπαρουξή, 12. Βλάγκα, 13. Καρατζοπούλου (λ), 4. Καραμαούνα, 20. Εμμανουήλ)/(2. Κατσούλη)

Α.Ε. Αμπελοκήπων (Λιγνός) : 14. Βασιλειάδη, 6. Τσιγαρίδα, 7. Χατζηνικολάου, 11. Κατραμάδου, 18. Παπαδάκη, 8. Κατρή, 15. Υφαντή (λ)(10. Παναγοπούλου)/( 5. Αργυριάδου, 9. Αντωνίου, 4. Κετρόι (λ), 1. Καλιαφεντάκη, 3. Μίλε, 20. Σωτηροπούλου)