Μαϊ 28, 2017
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
Οι «Στρατηγοί» έμειναν όρθιοι στην Αταλάντη. Ο Παπάγος νίκησε

τον Ερμή Αγιάς 77-73 στον αγώνα κατάταξης μεταξύ των ομάδων που τερμάτισαν τρίτες στους δύο ομίλους της Β΄Εθνικής και απέκτησε αυτομάτως προβάδισμα για άνοδο στην Α2, εφόσον δημιουργηθεί κάποιο κενό στο πρωτάθλημα της επόμενης σεζόν.ρώτο ημίχρονο, μέχρι που ο Ερμής προηγήθηκε 25-28 χάρις σε σερί 0-6 και άρχισε να παίρνει τα ηνία στο παιχνίδι. Οι Θεσσαλοί έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με προβάδισμα πέντε πόντων (54-59), ωστόσο ο Παπάγος μπήκε στην τέταρτη περίοδο με σερί 7-0 και από εκεί και πέρα οι ομάδες πήγαν χέρι χέρι μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα, με τους «στρατηγούς» να αποδεικνύονται στο τέλος πιο ψύχραιμοι.

Οι «Στρατηγοί» ήταν συνέχεια μπροστά στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι που ο Ερμής προηγήθηκε 25-28 χάρις σε σερί 0-6 και άρχισε να παίρνει τα ηνία στο παιχνίδι. Οι Θεσσαλοί έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με προβάδισμα πέντε πόντων (54-59), ωστόσο ο Παπάγος μπήκε στην τέταρτη περίοδο με σερί 7-0 και από εκεί και πέρα οι ομάδες πήγαν χέρι χέρι μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα, με τους «στρατηγούς» να αποδεικνύονται στο τέλος πιο ψύχραιμοι.